Fundacja „Zaraz wracam”

Fundacja „Zaraz wracam” bezpośrednio wywodzi się z Fundacji „Stary Las”, która została założona 12 lipca 2007 roku. Kontynuuje jej idee i założenia, które skupiały się wokół ekologii, ochrony środowiska oraz recyklingu.
Wytwarzamy coraz więcej przedmiotów. Regularnie wymieniamy elektronikę i sprzęty codziennego użytku. Wszystko to sprawia, że produkujemy coraz więcej odpadów i śmieci, co katastrofalnie wpływa na nasze środowisko. Dlatego właśnie z myślą o ochronie natury oraz powtórnym wykorzystaniu i rozsądnym przetwarzaniu surowców powstała nasza Fundacja Zaraz Wracam, której przyświeca idea elektrorecyklingu.

Statut fundacji >

zaraz-wracam-o-fundacji-fundacja

zaraz-wracam-o-fundacji-pozbadz-sie-problemu

Pozbądź się problemu

Przyłącz się do nas i zobacz, jakie to proste! Stara pralka, lodówka, komputer czy telewizor nie muszą stanowić już dla Ciebie problemu. Oddaj je do nas i chroń środowisko!
Pozwól swoim starym przedmiotom wrócić do Ciebie pod zupełnie nową postacią!

Czym jest elektrorecykling ?

Elektrorecykling jest jedną z metod ochrony środowiska naturalnego oraz głównym sposobem zagospodarowania elektroodpadów. Jego celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Stacja recyklingu przyjmuje zużyty sprzęty elektryczny i elektroniczny, który przy zastosowaniu specjalnych urządzeń jest demontowany w celu odzyskania sprawnych części, materiałów oraz surowców (plastik, metal, szkło) które mogą zostać ponownie wykorzystane do produkcji różnych przedmiotów, dóbr oraz urządzeń.

zaraz-wracam-o-fundacji-czym-jest-elektrorecykling

Dołącz do nas >