Seminarium edukacja dla e-Recyklingu

„Seminarium | edukacja dla e-Recyklingu”, które odbędzie się między 28-29.11, online, poprzez platformę Zoom.
Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Zaraz Wracam oraz organizację odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego Auraeko

Seminarium składa się z webinarów, wykładów, rozmów i paneli dyskusyjnych. Będą dotyczyły szerokiego zakresu tematycznego – od metod uczenia dzieci wczesnoszkolnych o odpadach, przez ideę eko-szkół i gry warsztatowe w tematyce Zero Waste. Poniżej znajdziecie Państwo dokładny harmonogram. Dla osób zainteresowanych możemy przygotować zaświadczenia o uczestnictwie. 

Jak dołączyć do seminarium?

W celu bycia na bieżąco z informacjami o Seminarium proszę śledzić wydarzenie na Facebook’u i/lub zapisać się w rejestracji: informacje, i linki dojdą do Państwa na bieżąco poprzez wiadomość e-mail. 

HARMONOGRAM SEMINARIUM

Dzień 1 (28.11) Dzień 2 (29.11)
10.00
Grywalizacja w edukacji ekologicznej
Katarzyna Kojs, Dominika Lenkowska-Piechocka, Agnieszka Werbińska
10.00 - 11.30
11.00
12.00
13.00
14.00
Przestrzeń trzecim nauczycielem
Agnieszka Kuźba
14.00 - 15.30
15.00
16.00
Jak stworzyć eko-szkoły
Jarosław Szczygieł
16.00 - 17.30
17.00
No events available!

BIO PRELEGENTÓW

Dr inż. Agnieszka Kałmykow Piwińska

Prelegent

Dr inż. Agnieszka Kałmykow-Piwińska, pracownik naukowy wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadzi dla nas wykład wprowadzający do zrozumienia tematu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Artur Górski

Obywatel 2.0. Czyli na co przygotować ucznia w antropocenie?

Prawnik, wykładowca Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu, pracownik Sądu Okręgowego w Poznaniu i Polskiej Akademii Nauk, a w czasach licealnych – finalista etapu centralnego XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Artur opowie o edukacji ekologicznej z perspektywy edukacji obywatelskiej. 

Katarzyna Kojs

Grywalizacja w edukacji ekologicznej

Katarzyna Kojs Członkini Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, studentka UJ na kierunkach Stosunki Międzynarodowe i Studia nad Japonią, organizatorka Turnieju Debat Ekologiczno-Klimatycznych

Agnieszka Werbińska

Grywalizacja w edukacji ekologicznej

Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, Ekspertka w budowaniu relacji i komunikacji, ma 15 letnie doświadczenie w branży IT, 5 lat doświadczenia we współpracy z JST, opowie nam o grze „Pogromcy śmieci” stworzonej przez AMM Systems.

Urszula Dawigałło

Czy można żyć bez śmieci? Rozmowa z dziećmi o aktualnych problemach środowiskowych.

W niedzielę, 29.11 webinar przeprowadzi @Urszula Dawgiałło – doktorantka Instytutu Geografi i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warszawskim, która podzieli się z nami doświadczeniem prowadzenia zajęć w ramach Uniwersytet Dziecięcy, dotyczących gospodarki odpadami pod tytułem “Czy można żyć bez śmieci”

Artur Lorek

Dwa łyki statystyki - o nawykach, z których nie zdajemy sobie sprawy i ekologicznym nowym pokoleniu

Dwa łyki statystyki – o nawykach z których nie zdajemy sobie sprawy i ekologicznym nowym pokoleniu – taki wykład wygłosi Artur M. Lorek – politolog, wykładowca Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu, pracownik Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu i współzałożyciel

Jarosław Szczygieł

O eko-szkole w teorii i praktyce

Absolwent Ochrony Środowiska Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od roku 2005 zaangażowany w edukację ekologiczną realizowaną przez sektor NGO. Założyciel i prezes Fundacji dla Edukacji Ekologicznej, w ramach której realizowane są między innymi międzynarodowe programy Eko-Szkoły, Błękitna Flaga oraz Green Key.

Ekspert, trener w licznych projektach z obszaru ekologii, edukacji ekologicznej, społecznej odpowiedzialności biznesie (CSR).

Przyrodnik, wędkarz, osoba aktywnie spędzająca czas wolny.

Dominika Lenkowska – Piechocka

Grywalizacja w edukacji ekologicznej

@whowillsavetheplanet, twórczyni projektu www.whowillsavetheplanet.pl i gry edukacyjnej Who Will Save The Planet. Codziennymi działaniami w duchu bliskości z naturą inspiruje swoich odbiorców do większej troski o siebie i naszą planetę. Wspiera firmy w budowaniu większej świadomości ekologicznej wśród swoich klientów i pracowników. Facylitatorka, ekspertka komunikacji i public relations z kilkunastoletnim doświadczeniem. Promotorka kąpieli leśnych. Mama Róży, Gucia i żona Karola.

Agnieszka Kuźba

Przestrzeń - trzecim nauczycielem

Bezpieczne Gniazdo – Safe Nest

Pani Agnieszka poprowadzi dla nas webinar dla nauczycieli i edukatorów pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym “Przestrzeń – trzecim nauczycielem”.

Pedagog i przyrodnik z wykształcenia i pasji oraz animatorka sztuki. Mama dwóch dorosłych synów oraz babcia pięciorga wnuków. Mieszka za miastem. Zapobieganie deficytowi natury u dzieci i dorosłych, kształtowanie kompetencji społecznych i międzykulturowych to jej pasja.

Od 1987 roku pracuje z dziećmi i ich rodzinami oraz pomaga im radzić sobie w różnych sytuacjach. Udziela indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. W pracy z dziećmi stosuje podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami, zgodne z podejściem Reggio Emilia. Piszę eseje na fanpage 

Bezpieczne Gniazdo – Safe Nest i Reggio Emilia Polish projects and inspirations

oraz do periodyków dla nauczycieli i rodziców o tematyce dotyczące świadomej, troskliwej edukacji i rodzicielstwa zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Dla Agnieszki Kuźby dzieciństwo to okres wyjątkowy dla powodzenia edukacji, dlatego tak ważne jest kreowanie zdrowej, bezpiecznej, inspirującej naturalnej przestrzeni rozwoju dzieci i młodzieży. Przekonuje do tego wszystkich opiekunów i edukatorów.

PARTNERZY WYDARZENIA